Genel Kitap YouTube

AMAZON KİTAP ALIŞVERİŞİ | KİTAP ÖNERİSİ

Herkese bol okumalar dilerim. Geçtiğimiz günlerde Amazon Türkiye sitesinden kitap alışverişi yaptım ve aldığım kitapları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yazımız kitap önerisi başlığı altında olacaktır. Daha önceki kitap önerisi yazılarıma buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca video olarak izlemek isteyenler için de videoyu alta bırakıyorum.


su adamı kitap

SU ADAMI // ALEKSANDR BELYAEV

İthaki bilimkurgu serisine ait bu kitap uzun süredir ilgim çekiyordu. Yaptığım araştırmalara gösterdi ki kitap çok güzel ve sıradışı bir konusu var.

“Su Adamı’nda çocukluğunda üzerinde yapılan deneyler sonucu balık solungaçlarına sahip olan ve bu yüzden yaşamını suda geçiren, balıkçıların “deniz şeytanı” lakabını taktığı Ihtyandr’ın kara ve deniz hayatı arasında yaşadığı gelgitlerin yanı sıra insanüstü bir canlı olarak dış dünyayla olan mücadelesine de tanık oluyoruz. “


denizler altında yirmi bin fersah

DENİZLER ALTINDA YİRMİ BİN FERSAH // JULES VERNE

Jules Verne, bilimkurgunun babası sayılmaktadır ve yazdığı kitaplar hala güncelliğini yitirmemiştir. Birçok günümüz bilimkurgu yazarı da Jules Verne’den etkilenmiştir.

“Dünyanın dört bir yanındaki denizlerden tuhaf haberler geliyor… Anlatılanlara bakılırsa; kimsenin gerçekte ne olduğunu bilmediği bir deniz canavarı, dünya denizlerinde dehşet salmış durumda. Akıl sır ermez bir hızla hareket ederek dünyanın bir o ucunda bir bu ucunda görülüyor, ışıklar saçarak yüzeye çıktığında ise koca gemileri tek bir darbeyle hiç zorlanmadan denizin karanlık ve soğuk sularına gömüyor.”


büyülü dağ kitap

BÜYÜLÜ DAĞ // THOMAS MANN

Bu kitap hakkında birçok yorum okudum. Okuduğum yorumların çoğu, kitabın çok ağır bir dile sahip olduğu ile ilgiliydi. Bu beni biraz korkutsa da iki ciltlik bu eser mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır.

“Dünya edebiyatının çağdaş klasikleri arasında anılan Büyülü Dağ, tam bir çağ romanıdır. Kişisel deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı ve ‘zaman’ ve ‘psikanaliz’ üzerine denemelerin de yer yer kendini gösterdiği bu büyük romanın yayınlanmasından sonra Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görülen Thomas Mann, yirminci yüzyıl Alman edebiyatının en önemli adlarından. Hamburg’lu genç gemi mühendisi Hans Castorp, üç haftalığına kuzenini ziyarete gittiği bir İsviçre sanatoryumunda, kendisinin de tedaviye ihtiyacı olduğunu öğrenerek yedi yıl kalır. “


seksen günde dünya gezisi

SEKSEN GÜNDE DÜNYA GEZİSİ // JULES VERNE

Bu seferki kitap alışverişimde çoğunluk bilimkurguya ve Jules Verne’e yer verdim. Her yaştan insanın mutlaka okuması gereken bir yazar olduğunu düşünüyorum.

“Londralı beyefendi Phileas Fogg, üyesi olduğu Reform-Kulüp’te gazetesini okurken seksen günde dünyayı dolaşmanın mümkün olduğunu öğrenir. Bu olağanüstü yolculuk 19. yüzyılda sanayi devrimiyle gelen tren ve buharlı gemi gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra 1869 yılında açılan Süveyş Kanalı sayesinde yapılabilmektedir. Kulüp arkadaşlarıyla bu yolculuğu seksen gün içinde tamamlayacağına dair bahse tutuşan Fogg, aynı gün uşağı Passepartout’yla birlikte Londra’dan ayrılır. Bu meydan okumayla başlayan bin bir türlü maceraya, bir polis soruşturmasıyla, bir de aşk hikâyesi eklenir.”

Bir sonraki kitap alışverişi ve kitap önerisi videosunda görüşmek dileğiyle..

Leave a Comment

2 Comments on “AMAZON KİTAP ALIŞVERİŞİ | KİTAP ÖNERİSİ”

  • Etkileyici bir anlatım ve konu…

  • Amazon.com.tr de çok güzel indirimler oluyor, sürekli takip etmek lazım.