Film ve Dizi Genel

AWAY DİZİSİ KONUSU ve OYUNCULARI

away dizi önerisi

 

Netflix dizileri deyince birçok seçenek önümüze gelmektedir. Netflix üyeliği olan birçok insan bu dizilerden faydalanabilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Netflix’in yeni bilim-kurgu dizisi Away yayınlandı.  Başrolünde Akademi ödüllü Hilary Swank’ın yer alacağı yapımda aynı zamanda Jason Katims, Matt Reeves, Andrew Hinderaker, Edward Zwick ve Jeni Mulein gibi isimler de yer almakta.

Dizinin yönetmen koltuğunda David Boyd, Charlotte Brandstrom yer alırken senaryosunu Jessica Goldberg kaleme aldı. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi aynı zamanda Netflix’in ikinci uzay konulu bilimkurgu dizisi olacak. Daha önce yine Hilary Swank başrolünde çekilen uzay yolculuğu temalı I Am Mother filminde rol almıştı.

Away Konusu

Çok uzak olmayan bir gelecekte Mars’a insanlı bir uzay aracı gönderilir. Bu riskli görev için, dünyanın dört bir yanından yetenekli ve seçkin astronotlar bir araya getirilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Hindistan ve İngiltere gibi ülkelerden bir araya gelen bu astronotlar, her şey yolunda giderse, evleri bildikleri yerlerden ve sevdiklerinden üç yıl boyunca ayrı kalacaktır. Hayatta kalmak ve insanlığın en önemli hedefinin peşinde yollarına devam etmek için mücadele ederlerken hem Dünya’daki hem de uzaydaki ilişkileri büyük bir sınava tabi tutulacak ve tüm Dünya’nın gözü onların üzerinde olacaktır.

Away Oyuncu Kadrosu ve Karakter Tanıtımları

away oyuncu kadrosu

Emma Green (Hilary Swank)

Amerikalı bir astronot ve eski bir donanma pilotu olan Emma Green, Mars’a yapılacak ilk yolculuğun komutanıdır. Lider ruhlu, dikbaşlı, anlayışlı ve son derece zeki bir astronottur. NASA’nın baş mühendisi Matt Logan ile evli olan Emma’nın 15 yaşında Lex isimli bir kızı var.

Misha Popov (Mark Ivanir)

Misha Popov, Emma Green’in yanında görev yapan bir Rus kozmonotu ve mühendisidir. Mürettebatın en deneyimli üyesi Misha, egosu yüksek olsa da kendi içinde uzaya gitmek için yaptığı fedakarlıklarla mücadele eder.

Kwesi Weisberg-Adebayo (Ato Essandoh)

Kwesi Weisberg-Adebayo, Ganalı bir İngiliz vatandaşıdır. Hoş mizaçlı, mütevazı ve sarsılmaz inançları olan Kwesi (Kway-Si olarak telaffuz edilir), Mars’ta hayat umudu taşıyan dünyaca ünlü bir botanikçidir.

Ram Arya (Ray Panthaki)

Ram Arya, Hindistan’dan gelen bir Hava Kuvvetleri pilotudur. Diğer astronotlar yeryüzüne ve ailelerine olan bağlarını hesaba katmak zorundayken, Ram Dünya’da oldukça yalnızdır.

Lu Wang (Vivian Wu)

Lu Wang, Çinli bir kimyager ve astronottur. Zeki ve pragmatik bir kişiliği olan Lu Wang en derinlerinde karmaşık bir kişisel yaşamın izlerini taşır. Evli ve küçük bir oğlu var.

 

Away Dizisi Fragmanı

Leave a Comment