Genel Kitap

Devasa Kitaplar [ Uzun Soluklu Kitap Önerisi]

Bu yazımızda sizlere devasa kitapları önereceğim. Bu uzun soluklu kitaplar sizlere güzel dakikalar ve eşsiz bir dünyaya seyahat imkanı sunacak. Bu kitap önerisi dikkatlice seçilmiş ve size sunulmuştur. İyi okumalar ve iyi seyirler.

Kral Katili Güncesi

kral katili güncesi uzun soluklu bir fantastik evren serüveni olarak karşımıza çıkıyor.

seri iki kitaptan oluşuyor ancak 3. kitabı hakkında da bir takım söylentiler var. yazarın 3. kitabı yazmaya devam ettiği ve yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği söyleniyor.

serinin ilk kitabı 736, ikincisi ise 1142 sayfa.

isminden de anlaşılacağı üzere ilk kitap birinci günü, ikincisi ise 2. günü bizlere anlatıyor.

serinin ilk kitabı, rüzgarın adı yoltaşı isimli hanın sahibi, kvothe’nin hikayesinin kaleme alınmasıyla başlıyor. kurgu çok güzel işleniyor, okurken sıkılmıyorsunuz ve birçok duyguyu yazar size açık bir şekilde sunuyor. yazarın “kvothe’nin ağızından kvothe’nin hikayesi” anlatımı ise orijinal ve çok güzel.

serinin ikinci kitabı olan bilge adamın korkusu ise kvothe’nin biraz daha ana hikayenin parçalarını birleştirişini, çalkantılı aşk yaşamının iki taraf için de görünmeyen yüzlerini ve kvothe’nin yükseliş vakitlerini bize gösteriyor.

sizi sıkmayan dili ve ilginç hikayesi sayesinde bu dev seriyi hiç sıkılmadan okuyacaksınız.

Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt

bu kitap toplamda 3 cilt olan yüzüklerin efendisi serisinin birleştirilmiş halidir.

içerisinde yüzük kardeşliği, iki kule ve kralın dönüşü gibi seriyi oluşturan kitaplar bulunuyor.

çoğu kitap sever, bu orta dünya fantastik serisini zaten biliyorlar. hikayesi ve olay örgüsü ile milyonlarca kişi tarafından okunmuştur.

bu fantastik kitabın aynı zamanda filmi de vardır ki çoğu insan kitabını okumak yerine filmini izlemeyi tercih etmiştir. Kitaplarında olduğu gibi film de 3 bölümden oluşmaktadır.

Ancak kitabın anlattığı olay örgüsü daha derin ve sürükleyiciliği daha fazla. bu yüzden yüzüklerin efendisi serisini izledikten sonra mutlaka kitabını okuyun.

elimde gördüğünüz bu kitap tam olarak 1026 sayfa ve uzun bir okuma serüvenini bizlere sunuyor.

Monte Kristo Kontu

bu gördüğünüz dev kitap, aleksandr dumas’ın en önemli eseridir. kitabın hikayesi 1800’lü yıllarda Fransa’da geçiyor. Bu dönemde insanlar kralcılar ve bonapartçılar olarak ikiye ayrılmışlardır.

Şimdi bu bilgi kenara koyalım.

genç bir denizci olan edmond dantes, zor şartlarda geçimini sağlamakta ve bir yandan da çocukluk aşkı olan mercedes ile evlilik hazırlıklarını yapmaya devam ediyor.
Fakat mercedes, o kadar güzeldir ki tek talibi de dantes değildir.

mercedes’in diğer bir hayranı olan fernand de morcef, yandaşları ile beraber bir komplo kurar ve kral’ın tahtta olduğu bir dönemde dantes’in bonapart ajanı olduğuna dair savcıya bir mektup yazarlar. dantes, nişan günü apar topar tutuklanır. çok iyi hazırlanan bu plan dantes’in hapse girmesine neden olur.

dantes, hapiste herkesin deli diye bildiği çok bilge bir rahip ile tanışır.
Rahip dantes’i eğitir, donatır, bilge bir insan haline getirir. ve bir gün, rahip hapiste yaşamını yitirir.
ölmeden önce dantes’e kimsenin inanmak istemediği hazinesinin haritasını verir. hapishane’de ölen mahkumlar denize atıldığından dantes bunu fırsat bilir ve kefenin içine rahip yerine kendisi girer.
çok geçmeden hapishanede denize atılan kişinin rahip değil de dantes olduğu fark edilir.

Hapisten kurtulan ve rahibin hazinesi sayesinde çok zengin olan dantesin artık bundan sonra tek bir amacı vardır. intikam almak.. işte bu noktada mükemmel bir hikaye başlar.
unutmadan belirtmek lazım, ithaki yayınlarına ait bu kitap tam 1056 sayfa .

Kubbenin Altında

bu kitap stephen king’in en güzel eserlerinden birisidir. sayfa sayısı olarak 1024 sayfayı kapsayan sürükleyici ve dikkat çeken bir hikayesi var.

stephen king bu kitabı 1976 yılında yazmaya başlamış fakat 75 sayfa yazıp bırakır. daha sonra 2007 yılında yazmaya devam eder ve 2009 da kitabı bitirir.

bu kitap, geçilmesi imkansız, şeffaf bir kubbe tarafından komple kuşatılan Chesters mills kasabasının hikayesini bizlere anlatıyor.

chesters mills kasabasının sakinleri, kubbenin içine hapsolduktan sonra yeni bir toplum düzeni kurmaya başlarlar.

kubbenin altında kalan kasaba sakinleri için zor zamanlar yaklaşmaktadır. hapis oldukları bu yerde yaşam mücadelesi vermeye başlarlar.

Leave a Comment