Kitap

En İyi Gençlik Kitapları Kitap Önerisi

birkitapseruveni.com okurları için hazırladığımız kitap listelerine son hız devam ediyoruz. En çok okunan ve en iyi gençlik kitaplarından meydana gelen bu listede; fantastik, macera, aşk, dostluk, bilim-kurgu tarzında yazılmış ve mutlaka okunması gereken gençlik kitaplarını bulacaksınız.

Gelelim en çok okunan gençlik kitapları listemize. birkitapseruveni.com ‘un kitap kurdu okurları için özenle hazırladığı bu listede en iyi gençlik kitaplarını bulacaksınız. Harry Potter, Hobbit, Alacakaranlık gibi en popüler kitaplardan gücünü alan bu listede, birbirinden etkileyici gençlik romanları hakkında bilgiler bulacaksınız.

Yeşil Kiraz – Gülten Dayıoğlu

Gülten Dayıoğlu tarafından yazılan Yeşil Kiraz, iki kitaptan meydana gelen bir seri. 14-17 yaş arası genç kızlar için uygun olan bu kitapta da bir genç kızın iç dünyasına yolculuk yapıyorsunuz. Psikoloji kitabı tadında olan güzel eser, genç okuyucularımız için bir yol gösterici olurken, bu yaşlarda çocuğu olan ebeveynler için de eğitici özelliğe sahip olan bir kitap. Toplumdaki insanların farklılığına, marka ve gösteriş heveslerine getirdiği yanlışlara dokunan kitap, oldukça anlaşılır bir anlatıma sahip.

Gregor ve Gri Kehanet – Suzanne Collins

Ünlü Açlık Oyunları kitabının yazarı Suzanne Collins’ten tadına doyulmayan bir seri daha. Gregor ve Gri Kehanet, Yeraltı Günlükleri serisinin birinci kitabı. Serinin diğer kitaplarına ise Gregor ve Felaket Kehaneti, Gregor ve Kan Kehaneti, Gregor ve Zaman Kehaneti, Gregor ve Sır Kehaneti isimleriyle aratıp ulaşabilirsiniz. 304 sayfadan meydana gelen kitap 2003 yılında piyasaya sürüldü. Çocuk ve genç edebiyatı kategorisine yer alan bu eser, bilim-kurgu tarzında yazılmış heyecan dolu bir öykü anlatıyor.

Yaş On Yedi – İpek Ongun

Yazarın en çok okunan kitapları arasında olan Yaş On Yedi, hemen her genç kızın lise çağlarında okuduğu bir kitaptır. İpek Ongun naif ve dostane dilini bu kitabında da okuyucuya aktarmış. Gençlerin yaşadığı problemlere değinen yazar, öyle toz pembe, sıradan hayallerin olduğu bir dünya göstermiyor. Bunun aksine gerçek dünyayla tanışmanıza aracı oluyor. Aile sevgisi, arkadaşlar arasında yaşanan sıkıntılar, okul dersleri gibi konuların yer bulduğu kitapta, bazen hüzünlenip bazen de kendinizi kahkaha atarken bulabilirsiniz.

Aynı Yıldızın Altında – John Green

Johm Green’in 2012’de yayınlanan kitabı Aynı Yıldızın Altında, gençlik edebiyatı kategorisinde yer bulan, en güzel aşk romanlarından biri. Yazarın altıncı kitabı olan bu eser, 2012 yılında Time dergisi tarafından, yılın en iyi romanı seçildi. Buna ek olarak New York Times, Wall Street Journal, Amazon ve Indiebound’un da en çok satanlar listesinde birinci sırada yer buldu. İçten ve dokunaklı bir öykünün okuyucuya aktarıldığı romanı daha çok kadın okurların tercih ettiğini belirtmekte fayda var.

 

En çok okunan gençlik kitapları arasından özenle seçerek oluşturduğumuz listede, genel olarak fantastik romanlar yer alıyor. Sizlerden gelen önerilerle, genç okuyucularımıza daha çok kitap önerme şansı yakalayacağız.

Leave a Comment