Genel

En İyi Kişisel Gelişim Kitap Önerileri

Kişisel gelişim bir insanın toplumda güçlü ve başarılı bir birey olabilmesi için gereken en önemli kavramlardan bir tanesidir. Bu konuda bize en çok yardımcı olan şey kişisel gelişim türü kitaplardır. Biz de sizler için en çok okunan kişisel gelişim kitap önerileri hazırladık.

Peki, kişisel gelişimin bize yararları nelerdir? Kişisel gelişim, bizim başka insanlarla daha iyi iletişim kurmamızı sağlar, olaylara daha pozitif bakmamızı, kötü şeylerden daha az etkilenmemiz için yardımcı olur. İnsanları sosyal yaşamda başarılı kılar. Kendine güvenen, verimli, hedeflerine ulaşmayı hedeflemiş bir birey olursunuz. Kişisel gelişimini tamamlamış bir insan negatif düşüncelerden kurtulmuştur. Kaybetse bile bunu dünyanın sonu gibi algılamaz.

kişisel gelişim kitap önerileri
kişisel gelişim kitap önerileri

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Size faydalı olacağını düşündüğümüz bir kişisel gelişim kitap Mümin Sekman’dan Her Şey Seninle Başlar adlı kitap. Kitap 7-8 seneden aradan sonra, Alfa Yayıncılık tarafından, 2015 yılında tekrar basıldı. Bu olay da kitabın kendini yenileyen ve sürekli güncelleyen bir eser olduğunu gösteriyor. Kaybetmenin ve başarısızlığın sebeplerine tek tek değinen kitap, tüm çözümün sizde olduğunu açıklıyor. Dili mükemmel şekilde akıcı ve sade olan kitap sizi kendine bağlamayı hedefliyor.

Ferrari’sini Satan Bilge – Robin Sharma

Yaklaşık on yıl önce piyasaya çıkan kitap 3 milyondan fazla okuyucuya hitap etti. Kitabı okuyan milyonlarca insan kariyer ve özel hayatında büyük değişimler yaşadığını ifade ediyor. Birçok büyük iş yeri sahipleri çalışanlarına bu kitabı okumasını önerdi ve ciddi ilerleme oluğunu söyledi. Kitapta başarılı ve hırslı bir avukatın brden değişen hayatı ve aldığı kararların olumlu etkileri okuyucuya anlatılıyor. Ders ve psikoloji kitapları gibi ağır bir dil bulunmuyor.

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin – Richard Carlson

Amerika’da bir yılda 5 milyondan fazla satan bu kitap, en dikkat çeken ve başarılı kişisel gelişim kitaplarından biridir. Öğrenmek isteyen ancak çok uzun kitapları okumakta zorlanan insanlar için ideal bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kitap bir özet niteliğinde yazılmış ve içerinde kısa kısa ilkeler yer alıyor. Kitabı okuyan kitlenin çoğu bu kitabı beğendiğini ve günlük hayatında uygulamaya koyulduğunu belirtiyor. İnsan okurken farkında olmadan, evet ben de böyle yapmalıyım, neden ben de bunu uygulamıyorum ki tarzında kararlar alıyor.

İçimizdeki Çocuk – Doğan Cüceloğlu

40’tan fazla bilimsel makalesi bulunan Doğan Cüceloğlu, Başarıya Götüren Aile, Savaşçı ve Gerçek Özgürlük gibi kitapların yazarıdır. Psikolog kimliği ile insanların ruh ve davranışlarını analiz ederek, bu tarzda kitaplar piyasaya sunmuştur. 254 sayfadan oluşan İçimizdeki Çocuk kitabı, sizin içinizde yaşattığınız duyguların; düşünce ve davranışlarınıza nasıl yansıdığını ele alan bir kitap.

The Secret – Sır – Rhonda Byrne

Bu kitap da ciddi anlamda güzel yorum almış ve her okuyan tarafından tavsiye edilen kişisel gelişim kitapları arasında bulunuyor. Kitabı daha okurken etkisini anında görüyorsunuz. Bitirdikten sonra ise artık kötü düşüncelerden kurtulduğunuzu, pozitif düşüncelerin daha yoğun olduğunu görüyorsunuz. Yani tamamen motive edici, sizi bütün olumsuzluklardan alıp kurtaracak bir kitap diyebiliriz. İlk olarak 2006 yılında piyasaya çıkan kitabı okuduktan sonra artık daha olumlu düşündüğünüzü, daha fazla gülümsediğinizi ve daha mutlu olduğunuzu hissedeceksiniz.

Leave a Comment