Kitap YouTube

Kitap Okuma Üzerine

Kitap okumak halkımız tarafından pek sevilmeyen ve pek de sıcak bakılmayan bir aktivite. İnsanımız kitap okumayı bir nevi zaman kaybı olarak görmekte ve kitap okumak yerine TV açıp saatlerce boşa zaman geçirmeyi tercih ediyor.Kitap okuma alışkanlığı aslında küçüklükten beri kazanılacağı sonra ki dönemlerde de kazanılabilir. Asıl olay okumayı istemek ve bu yönde çaba harcamak.

Kitap okuma alışkanlığı çocukken başlar.

Kitap okuma alışkanlığı dediğimiz şey kitap okumadan duramamak, sürekli okuma isteği şeklinde tanımlanabilir. Bu alışkanlığı çocukken kazanmak çok güzel ve kalıcı bir şeydir. Fakat daha sonra ki dönemlerde de kitap okuma alışkanlığı kazanmış birçok insan vardır çevremizde. Peki bu nasıl oluyor?

Önemli olan kitap okuma alışkanlığı kazandıracak kitaplar.

Çocukken kitap okumaya başlayan çoğu insan aslında doğru kitaplarla bu alışkanlığı kazanmıştır. Kitap okuma alışkanlığı kazandıran kitaplar, içerik bakımından bizi tatmin etmeli. Sadece içerik değil tabi; kitap türü bakımından da tatmin etmeli. Mesela Küçük Prens kitabını okuyarak bu serüvene başlayabiliriz. Bu kitap gayet güzel ve akıcı bir kitap. Kitap okuyan birçok insanın kitap tavsiyesi olarak önerdiği ve incelediği bir kitap aynı zamanda.

Kitap okumak çok yararlı ve hoş zaman geçirmek için ideal bir aktivite. Boş zamanlarımızda kitap okumak yerine, kitap okumak için zaman yaratalım. Kitap okumak için sizlere hazırladığım videoya da ayrıca bakabilirsiniz.

Leave a Comment