Genel Kitap

HAFTALIK KİTAP ÖNERİSİ

İyi bir giriş bölümü, zekice tasarlanmış bir kurgu ve akıcı bir dilin yanı sıra, hafızalarda iz bırakan bir kitabın olmazsa olmazlarından birisi de kusursuz bir sondur. Siz de şaşırtıcı bir sonla biten, nefis bir kurgu ile kendinize doyumsuz bir okuma ziyafeti çekmek istiyorsanız, hazırladığımız bu listeyi hemen incelemeye başlamalısınız!

Ayrıca bu liste de işinize yarayabilir !

Gabriel Garcia Marquez – Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık, gerçeklik ve doğaüstü olayların bütünleştiği kurgusuyla, lanetlenmiş bir ailenin sıradışı yaşantısını konu edinmekte. Kitap, okuyucuyu türlü uğraşlarla sürdürülen hayatın sona erdiğinde sanki hiç yaşanmamışçasına biteceği gerçeğiyle yüzleştiriyor.

Arthur C. Clarke – Çocukluğun Sonu

Çocukluğun Sonu, dünyanın uzaylılar tarafından istila edilmesi gibi insanın sürekli aklında olan bir konuyu oldukça farklı bir kurgu ile harmanlayarak heyecanlı bir öykü sunuyor. Uzaylı istilası aslında bir ütopya gibi görünse de insana ve yaşama dair gerçekçi yerlere değinmesiyle dikkat çeken yazarın bu kitabı, sayfaları çevirdikçe daha heyecanlı hale gelen olay örgüsüyle okuyucuyu şaşkınlığa ve hayrete sürüklüyor. Bilim kurgu ve uzay istilası teması arayanlar için mükemmel bir kitap önerisi.

Dan Brown – İhanet Noktası

Dan Brown, her romanında olduğu gibi İhanet Noktası’nda da okuyucunun tüm dikkatini çekmeyi başarıyor. Yazıldığı dönemin çok daha ilerisinde kurgular barındıran kurgunun nasıl ilerleyeceğini asla tahmin edemeyecek, sonuna geldiğinizde ise “Yok artık!” diyeceksiniz…

Semerkant (Amin Maalouf)

Semerkant, 11’inci yüzyılın etkisiyle 20’nci yüzyılda başlayan bir serüveni konu alıyor. Kitap, kurguyu belli başlı noktalarda tarihi gerçekliklerle kesiştiriyor ve şimdiye kadar doğru bilinenleri yeniden bizlere sorgulatıyor. Amin Maalouf’un usta kaleminden çıkan bu eseri tek seferde bitirmek isteyeceksiniz!

Leave a Comment

2 Comments on “HAFTALIK KİTAP ÖNERİSİ”

  • Elinize emeğinize sağlık hakan bey

  • Kitapları not aldım teşekkürler