Güzel Şeyler Kitap Kitap Sözleri

Kitaplardan Güzel Sözler

Kitap okurken çoğu yerde altını çizeriz. Bu demek ki o çizdiğimiz kısım bizi ifade ediyor ya da kendimize yakın bulduğumuz sözlerdir. Bazı kitaplar vardır altını çizecek kelime dahi bulamayız. Ama bazı kitaplar da vardır neredeyse her sayfada birkaç cümlesinin altını çizeriz. Bu yüzden böyle kitapların değerini bilmek lazım.

Çizdiğimiz yerleri not almalıyız.

Okuduğumuz bir kitapta çizdiğimiz cümleleri not almak bizim açımızdan iyi olabilir. Altını çizip bir yere yazdığımız zaman, zihnimizde kalıcı olarak yer edinebilir. Herkesin güzel birkaç cümlesi olmalıdır. Sizlere bu yazıda bazı kitaplarda geçen altı çizilmeye değer cümleleri paylaşacağım.

-“Bugünlerde kitap okuyan birini görmek gerçekten göz yaşartıcı…” / Otomatik Portakal

 

– “Yaşam; huzurla huzursuzluk,mutlulukla mutsuzluk,ölümle sonsuzluk arasındaki gelgitlerdir.” / Martin Eden

 

-” İmkansızlık diye bir şey yoktur. Sadece gerçekleşme ihtimali düşük olasılıklar vardır. ” / Olasılıksız

 

-“Hayatın en yüce mutluluğu kişinin sevildiğine, kendisi olduğu için hatta kendine rağmen sevildiğine inanmasıdır…” / Sefiller

 

-“Umutsuzluk en yakıcı zevktir, özellikle de içinde bulunduğun durumun çaresizliğini açıkça kavramışsan.” / Yeraltından Notlar

 

Bu beş cümle o kadar güzel ki. İnsan kitabı okurken bu cümleleri görüp de altını çizmeden geçmek istemiyor. Bu başlık serisine devam edeceğim. Bir başka kitaplardan sözler kısmında görüşmek dileğiyle.

 

Leave a Comment