Kitap

En Çok Okunan Macera Kitapları

Bu yazımda sizlere en çok okunan ve tavsiye edilen Macera kitaplarından bahsedeceğim. Çoğu insan durgun ve yavaş ilerleyen kitaplar yerine macera kitaplarını tercih etmektedir. Macera kitapları genel olarak akıcı ve temposu yüksek olmaktadır. Sizlere tam olarak 5 tane macera kitabı önereceğim. Bu kitapları daha önce okudum ve gerçekten çok güzeldi. Özellikle şu eve kapandığımız salgın günlerinde can sıkıntınıza birebir gelecek ve sizi başka dünyalara götürecek kitaplardan bahsedeceğim. Önerdiğim kitapları okurken hayal dünyamızın sınırlarını zorlayıp bambaşka dünyalara yelken açacağız.  İlk kitabımız ile başlayalım:

  • Başlangıç – Dan Brown

Başlangıç , Dan Brown
Başlangıç , Dan Brown

Dan Brown’un bu kitabı ilk çıktığı yıllarda çok ses getirmiş ve çoğu kesim tarafından ilgiyle okunmuştu. Kitap bilim, sanat ve felsefeyle çok güzel bir şekilde harmanlanmış. Hikayemizin içinde yapay zeka da var. Bazı yerlerde din karşıtı bir görüş karşımıza çıksa da, hikayenin sonunda din ve teknoloji birbirine bir noktada bağlanıyor. Okurken şaşıracağınız bir kurgusu var ve macera severler için kesinlikle tavsiye ederim.

  • Hayvan Mezarlığı – Stephen King

Hayvan Mezarlığı - Stephen King
Hayvan Mezarlığı – Stephen King

Stephen King’in macera ve gerilim yüklü kitaplarını okumayan az insan vardır. Hayvan mezarlığı kitabı hikayesi bakımından okurları derinden etkiliyor. Kitap, yeni evlerine taşınan Creed ailesiyle başlıyor. Yeni evlerinin yakınlarında bir hayvan mezarlığı vardır ve ailenin kedisi ölünce oraya gömülür. Fakat mezarlığın Kızılderililere kadar uzanan olağanüstü bir öyküsü vardır. Okudukça kitabın içinde kaybolacaksınız. Kitabın hikayesi doğaüstü maceralar ile sizi uykusuz bırakacak.

  • Zaman Makinesi – H.G Wells

Zaman Makinesi H. G. Wells
Zaman Makinesi
H. G. Wells

Genel olarak bilim kurgu türünde anılan bu kitap aslında içerdiği macera bakımından da ön plana çıkmaktadır. Kahramanımız profesör bir zaman makinesi icat ederek yıllar sonraki geleceğe gider. Ve orada gördüklerini yaşadıklarını bize anlatır. Bambaşka topraklarda gözünü açan profesörün, bu yabancı topraklarda başına gelmeyen kalmaz. Macera ve bilimin çok güzel bir bütün olduğu bu kitabı kitapseverler için öneririm.

  • Şeytan Yemini – Jean Christophe Grange

Şeytan Yemini - Jean Christophe Grange
Şeytan Yemini – Jean Christophe Grange

Grange’in belki de en çok okunan eseridir. Elinizden bırakamayacağınız bir macera ve gerilim dolu bir hikayesi var. Kitabın ilk sayfaları biraz sönük geçse de daha sonra hızlanan kitap büyük bir finalle sonlanıyor. Benim için bu kitap, okuduğum en iyi kurgusal hikayeler arasında yer alıyor. Bu enfes kitabı hala okumadıysanız kesinlikle tavsiye ederim.

  • Gözlerini Sımsıkı Kapat – John Verdon

Gözlerini Sımsıkı Kapat - John Verdon
Gözlerini Sımsıkı Kapat – John Verdon

Bu kitap bir cinayetle başlıyor ve maceranın seviyesi hiç düşmüyor. Kitabın içinde bolca akıl oyunu var bu da sizi kitabı asla bırakmamanıza sebep oluyor. Sayfaları çevirdikçe katili yakalama maceranız hızlanıyor. Kitabı okurken en başında katili tahmin ediyorsunuz fakat kitabın sonunda yazar sizi şaşkınlık içinde bırakıyor. Bu enfes hikayeyi mutlaka okumalısınız.

Leave a Comment