Kitap

Okuduğunuza Pişman Etmeyecek Kitaplar

Her insanın okuma zevki ve okuduğu kitap türü farklıdır. Okurlar genelde kendilerini içine çeken, sürükleyici ve aksiyon dolu kitapları tercih ederler. Çoğu okur için bu kriterler sıkılmadan okumak için gerekli şartlardır. Ama bazı kitaplar vardır ki türü ne olursa olsun, her türden okura hitap edebilirler. Bu yönüyle ağır basan kitaplar genelde azdır fakat mutlaka okuması gereken eserler arasındadır. Sizi asla pişman etmeyecek kitaplar listesine geçmeden önce, bir solukta okunan klasik eserler yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim. Bu listedeki kitaplardan bazıları dünyanın en iyi eserleri arasına da girmiştir.

Karışık türden olan güzel bir liste.

  • Yüzüklerin Efendisi : Bu fantastik seri ne kadar uzun olsa da hikayesi sizi kendine hapsediyor. Zaten filmi de olan bu eseri okumayan insan çok şey kaybetmiş demektir.
  • Sefiller : Victor Hugo’nun bu destansı eseri bizi Fransız topraklarına götürüyor ve sürükleyici bir hikayenin ortasına bırakıyor. Çok sürükleyici bir roman olan bu eser sizi asla pişman etmeyecek.
  • Karanlık Ada : Gölün ortasındaki bir adada mahsur kalmış ergen yaştaki çocukların başına gelen bir virüs olayını anlatır bu kitap. Açlık virüsü dediğimiz şey çocuklara ulaşır ve akıl almaz olaylar başlar. Her ne kadar bazı yerlerde mideniz kalksa da okumaktan kendinizi alamayacaksınız.
  • Ay’a Yolculuk : Bilimkurgunun önemli yazarlarından Jules Verne’ün kaleme aldığı bu eser, bir takım meraklı insanların ay’a ulaşmak için yaptığı çalışmalardan bahseder. Hikaye olarak çok keyifli olan bu eser aynı zamanda zamanının ötesinde bir bilgi birikime sahiptir. Kitapta adı geçen yerler ve bilimsel kavramlar bugün hala NASA tarafından kullanılmaktadır.

 

Bu kitapları okuduktan sonra gerçekten size bir şeyler kattığını göreceksiniz. Hikayesi olsun, akıcılığı olsun asla pişman olmayacaksınız.
Her yaştan insana hitap eden bu kitaplar özellikle kitapları sevdirmek için çok idealler. Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle.

Kitapla kalın.

 

 

Leave a Comment