Genel

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış tarihi Belli Oldu!

Sony, oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihini sonunda duyurdu. Türkiye’deki satış fiyatı da yaklaşık olarak belli olan PS5 12 Kasım’da Amerika, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkacak. 19 Kasım’da ise tüm dünyada hayranlarıyla buluşacak.

Sony’nin  düzenlediği PlayStation 5 Showcase etkinliğinde, oyun tanıtımları yapılırken, yeni PS5’in çıkış tarihi de hayranlarına duyuruldu.  Buna göre PS5 19 Kasımda tüm dünyada satışa çıkacak. Merakla beklenen bir diğer konu ise PS 5 fiyatı. İşte PlayStation 5 fiyatı.

PLAYSTATION 5 FİYATLARI

PS5’in Dijital versiyonu ABD’de 399 dolardan alıcısıyla buluşacak. CD-Rom’lu standart versiyonu ise 499 dolarlık fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

PS5 SHOWCASE ETKİNLİĞİNDE TANITILAN OYUNLAR:

İşte PS5 için hazırlanan ve tanıtılan PS5 oyunları:

-Spider-Man: Miles Morales
-Hogwarts: A Dark Legacy
-God of War: Ragnarok
-Final Fantasy XIV
-Call of Duty: Black Ops Cold War
-Devil May Cry 5
-Deathloop
-Five Nights at Freddy’s
-Fortnite

 

PlayStation 5’in temel özellikleri ise şu şekilde;

PS5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemcilerinden almakta. Cihazın 16 GB GDDR6 RAM’i ve 825 GB’lık devasa bir SSD depolaması bulunuyor.

PlayStation 5, bunlara ek olarak oldukça üstün ses kalitesiyle birlikte geliyor. Oldukça gelişmiş bir 3D ses teknolojisi olan Tempest 3D’yi kullanacak olan cihaz, yüzlerce farklı özel sesi aynı anda kullanılabilir hale getirecek ve keyifli bir oyun deneyimi yaşatacak.

PS5, görüntü kalitesi ile de ön planda olacak. PS5 kullanıcıları, bir adet 4K TV sayesinde, oldukça üstün bir görüntü kalitesi ile oyun oynayabilecekler.

Leave a Comment