Genel

WhatsApp Yerine Kullanabileceğiniz Alternatif Uygulamalar

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp kullanıcıları, verilerinin Facebook ile paylaşılacağı ile alakalı yeni bir gizlilik sözleşmesi ile karşılaştı. Bu sözleşmeye göre 8 Şubat 2021 itibariyle sözleşmeyi onaylayan kullanıcıların verileri Facebook ile paylaşılacak.

Gizlilik sözleşmesini onaylamadıysanız sizin için WhatsApp yerine kullanabileceğiniz alternatif mesajlaşma uygulamaları önerilerimize göz atabilirsiniz.

Signal

Elon Musk’ın da önerdiği Signal, ücretsiz ve güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı tanıyor. Uygulamanın en çok öne çıkan özelliği ise güvenilirliği. Uygulamada Whatsapp’ta olduğu gibi sesli ve görüntülü arama imkanı da bulunuyor.

Telegram

Telegram’ı bilgisayar, telefon veya tabletinizden rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Telegram özellikle çok fazla kişili grup sohbetleri yapmak isteyenler için tam istenileni sunuyor. Ayrıca her türlü formattaki belgeyi de platform üzerinden rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı sunan Telegram’ı kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek kalmıyor.

Wire

Mesajlaşma uygulamalarına telefon numaranızı girmek istemiyorsanız Wire’ı kullanabilirsiniz. Wire’a dilerseniz e-posta adresinizle ya da telefon numaranızla kolayca kaydolabilirsiniz. Kullanıcı adınız ile insanlar sizinle görüşme başlatmadan önce bağlantı isteği ile ilk önce sizin onayınızın alınıyor olması da güzel özelliklerinden sadece bir tanesi.

Skype

Görüntülü sohbet denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan olan yılların eskitemediği Skype, mesajlaşma için de kullanılabiliyor. Telefonunuza indirerek Skype’ı olan herkesle istediğiniz gibi ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilirsiniz. Buna ek olarak mesajlaşmak için telefonunuzun açık olmasına da gerek kalmıyor.

Leave a Comment